Груник І.С.: Сьогодні Україна та світ згадують День Чорнобильської трагедії - найсерйознішої і найгіршої аварії в ядерній історії людства, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Це найстрашніша техногенна катастрофа, яка вплинула на багатьох людей.
Злочинна радянська влада замовчувала масштаби трагедії, і 1 травня цього ж року в усіх містах і селах України пройшли «святкові» демонстрації до дня «трудящих». Лише під натиском світових лідерів почали проводитися заходи для збереження життя і здоров'я населення.
Ми не маємо права забути тих, хто боровся з наслідками вибуху атомного реактора, і про саму трагедію, щоб не повторилося..
Чорнобиль не має минулого часу... Під такою назвою відбулася година спілкування у Львівському фаховому коледжі транспортної інфраструктури НУ «Львівська політехніка», яку організував і провів керівник академічної групи Шидловський Роман Михайлович зі студентами груп 3Т-85, 1Т-91, 1А/Б.
Студенти Дмитро Ткачук та Назарій Отченаш (гр. 3Т-85), Аліна Грищенко та Юлія Шляхетка (гр. 1Б-62), Ярослав Кас’яненко (гр. 1Т-91), Богдан Юсипович (гр. 1Т-92) розповіли про міста Чорнобиль і Прип’ять, про історію побудови Чорнобильської АЕС, про події, що послідували після вибуху 4-го реактора Чорнобильської АЕС, змінили хід розвитку земної цивілізації, перекроїли карту планети і життя мільярдів людей.
Студентки Анна Берездецька та Андріана Кузик (гр. 1Б-62) щемливою піснею ще раз нагадали, що Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять.
Це наш нестерпний біль…