Груник І.С.: "Викладач – не лише носій знань, а й наставник, мотиватор, приклад для студентів. Однак щоденні виклики, стрес і емоційне вигорання можуть заважати ефективній роботі. Саме тому психологічні тренінги – це не розкіш, а необхідність. Це можливість розвивати:
Емоційну стійкість – навчання технік управління стресом і збереження внутрішньої рівноваги.
Ефективну комунікацію – взаємодія з учнями, батьками та колегами без конфліктів.
Мотивацію та натхнення – розвиток навичок самопідтримки та підтримки інших".
Саме з такою метою старший викладач Львівського фахового коледжу транспортної інфраструктури НУ “Львівська політехніка” Назаркевич Марія Романівна провела психолого-педагогічний тренінг для викладачів «Особистісне зростання в умовах колективної взаємодії».
Учасники тренінгу отримали практичні інструменти для розвитку емоційної стійкості, ефективної комунікації та співпраці в колективі. Обговорили методи подолання професійного вигорання та підтримки власної мотивації. Дізналися, як особистісний ріст кожного викладача позитивно впливає на освітній процес та атмосферу в коледжі.
Найбільше зацікавлення викликав тест “Знайдіть себе на цьому дереві”, автором якого є відомий британський психолог Піп Вілсон. Тест допомагає людині визначити її сьогодення і бажаний емоційний стан, навіть в якійсь мірі усвідомити своє становище в суспільстві.
Зосереджено викладачі виконували вправу “Мій баланс”, яку розробив відомий німецький вчений-психотерапевт Н.Пезашкіан, засновник Позитивної психотерапії, автор теорії про балансну модель. Учасники тренінгу визначали 12 пунктів того, що найбільше цінують у своєму житті. А потім розподіляли їх на відповідні сфери балансної моделі: «Тіло /відчуття», «діяльність /розум», «контакти /традиції”, «сенс /майбутнє».
На жаль, у реальному житті доводиться стикатися з дисбалансом.
Та всі дійшли висновку, що важливо навчитись звертати увагу на позитивні моменти життя і вміти бути вдячними за них.
Такі психолого-педагогічні тренінги є важливим кроком до створення гармонійного освітнього середовища!
А досягнення гармонії можливе лише тоді, коли всі об’єднані однією метою і спрямовані єдиною волею в єдиному пориві!
“Розмовляй із собою, як з тим, кого любиш“, - стверджує Брене Браун, американська дослідниця-соціологиня, професорка



